mari4kabohak 07.11.2011 в 18:46

Порівняльна характеристика сайтів інформаційних агенств «УНІАН» та «УКРІНФОРМ»

Порівняльна характеристика сайтів інформаційних агенств «УНІАН» та «УКРІНФОРМ»

УНІАНІнформагентство, засноване в березні 1993 року як Українське Незалежне Інформаційне Агентство Новин (УНІАН), відтоді є одним з найбільших в Україні виробників і постачальників політичної, соціальної і ділової інформації. Серед засновників агентства — Національна спілка журналістів України і Союз юристів України.

Станом на 2011 рік УНІАН випускаєпроекти: «Економіка», «Культура», «Освіта», «Футбол 2012», «Новини ЄС», «Здоров»я», «Київ», «Харків», «Крим», «Львівщина», «Вінниччина», «Транспорт», «ПКГ», «Права людини», «Релігії», «Кримінал». Середня кількість повідомлень, які заносяться в базу за рік — 300 тисяч.

Рубрикисайту: Новини, Фото, Продукція, Послуги, Прес-конфернція, Семінари, Моніторинг,  Релізи, Контакти, Маркет.

 УНІАН істотно відновив свої сайти (україномовний, російськомовний і англомовний, фотосайт), і вони вже отримали репутацію одних з найпопулярніших інформаційних платформ в укрнеті. Веб-сайт УНІАН стабільно входить до першої п'ятірки найвідвідуваніших і найбільш авторитетних українських інтернет-видань. Середня кількість відвідувачів вдень- 106 тис. хостів в день (bigmir.net) (за 7.11.2011). Посідає 3 місце серед найвідвідуваніших сайтів ЗМІ.

Інформацію УНІАН отримують майже 500 друкованих і електронних засобів масової інформації, зокрема Reuters, ІТАР-ТАСС, Бі-Бі-Сі, DeutscheWelle, AssociatedPress, а також органи законодавчої і виконавчої влади, посольства, іноземні представництва, банки, комерційні структури тощо. Серед клієнтів агентства — Erstebank, телевізійні канали "1+1", "Інтер", газети "Факти і коментарі", "День", "Комсомольська правда" і інші.

Щодо архіву, то є такі детальніші критерії пошуку: а) за період з і по, 2) рік пошуку , 3) розділ, довжина пошукового слова не менше 3 символів. В архіві новини, починаючи з 2006 року.

Стосовно графічного оформлення сайту УНІАН, можу сказати, що білий фон добре сприймається, «нерозвіює» уваги читачів. Заголовки, виділені червоним кольором, теж привертають увагу читачів.

Щодо самого формування заголовків, то вони є простими, константують головну інформацію матеріалів, як от: «Чому трясе Спілку письменників», «Рекордний джек-пот піддався екс-чемпіону України з вільної боротьби», «Чорнобильців під Верховну Раду привів генерал-майор із Партії регіонів», є й багато заголовків із «прямою мовою»: «Юлія Тимошенко: Я не хочу, щоб європейське майбутнє країни залежало від мого комфорту», «Ігор Уманський: Перехід на рублі несе загрозу фінансовій незалежності України».

УКРІНФОРМ– усі рішення влади першими! Українське інформагентство УКРІНФОРМ – єдине національне та перше інформаційне агентство України з 90-річною історією.Українське телеграфне агентство почало діяти 16 березня 1918 року. Наприкінці 1918 року служба інформації стала називатися Бюро української преси (БУП). На початку січня 1920 воно було реорганізоване в Всеукраїнське бюро Російського телеграфного агентства (УкРОСТА). У 2000 році згідно з указом Президента України Державному інформаційному агентству України (ДІНАУ)надано статус національного і агентство перейменовано на Українське національне інформаційне агентство УКРІНФОРМ.

СьогодніУКРІНФОРМ — державне інформаційне агентство, яке щодня публікує близько 500 інформаційних та аналітичних повідомлень українською, російською, англійською та іспанською мовами, майже 200 оригінальних фотознімків. Сьогодні УКРІНФОРМ має своїх кореспондентів і фотокореспондентів у кожному регіоні України та найбільшу мережу корпунктів за її межами (кореспонденти УКРІНФОРМу працюють в 9 країнах світу).  Вперше в Україні новини агентства виходять не лише українською, російською, англійською, а й іспанською мовами.

УКРІНФОРМ- єдиний від України член Європейського Альянсу інформаційних агентств, а також член Асоціації національних інформаційних агентств країн Причорномор'я.

Одержувачами інформаційних продуктів УКРІНФОРМу є владні та бізнес структури, ЗМІ, в тому числі понад 30-ять іноземних агентств, з якими укладено офіційні договори про інформаційний обмін, газети різних рівнів та телерадіокомпанії України, підприємства, організації, комерційні фірми, зарубіжні споживачі.

Інформаційні стрічки УКРІНФОРМу отримують за угодами 26 зарубіжних агентств, серед яких, зокрема: ІТАР-ТАСС (Росія), МТІ (Угорщина), TASR(Словаччина), ТАНЮГ(Сербія), БТА (Болгарія), Сіньхуа (Китай), БілТА (Білорусь), ЕЛЬТА (Литва), АзерТадж (Азербайджан), КАБАР (Киргизія); зарубіжні посольства в Україні, передплатники у США, Канаді, ФРН, Королівстві Бельгія, Республіці Болгарія, Республіці Польща, Австралії.

Агентство широко представлено своїми інформпродуктами у світовій мережі Інтернет. У режимі вільного доступу на сервері «Укрінформ-новини» розміщено сайти агентства «Укрінформ-фото» і «Ділова Україна», «Країни світу» і «ПАНІА», «Всеукраїнський прес-центр» і «Укрінформ-спорт» та « Україна-2012».

На сайті є такі рубрики: Новини, Політика, Економіка, Міжнародне життя, Інтерв»ю, Коментарі, Прес-релізи, Досьє.

Щодо графічного оформлення сайту, то інформація подається на білому фоні, а заголовки матеріалів подаються синім кольором, тобто це такі нейтральні кольори, які зосереджують на собі увагу читачів.

Пошукможна здійснювати за темами, датою, та за введенням слів. Також сайт має досьє за персоналіями та алфавітним покажчиком.

На сьогоднішній час Укрінформ знаходиться на 60 місці серед українських сайтів  за кількістю відвідувачів- 11 тис. хостів за день (bigmir.net) (7.11.2011)

Щодо заголовків, то вони є трохи довгими, часто є прямою мовою відомих людей: «Створення комісії ВР з підготовки законопроекту про вибори є здобутком парламенту – Мірошниченко», «Мене радує, що я можу не дивитися дебати наших політиків - Єжи Гофман», але є і творчі заголовки: «Філософія Єврозони: 16 на "Титаніку", не рахуючи Греції?», «"Газовий" арбітраж як індикатор польсько-російських відносин», « «Інфарктний» бюджет: Болгарія затягує пояси».Рекомендовать запись
Оцените пост:

Откуда приходят на эту запись за последний месяц   1 день 10 дней 30 дней

Нет данных

Показать смайлы
 

Комментариев: 4
а для чого?
просто я навчаюсь на факультеті журналістики і нам задали теке завдання із дисципліни "Медіа-критика", яке треба обов"язково опублікувати в блозі.
Привет и пока!
Aw, this was a very nice post. In concept I would like to put in writing like this additionally – taking time and precise effort to make an excellent article… however what can I say… I procrastinate alot and not at all appear to get something done. http://hellowh983mm.com